BÖLÜMLER

Toplum Hekim Dizin Sitesi 3 bölümden oluşmaktadır. Dilediğiniz zaman sağ üstteki gezi menüsünü kullanarak bölümler arasında geçiş yapabilirsiniz.

BUL


Bu bölümde istediğiniz ölçütleri belirterek ilgili alanlarda arama yapabilirsiniz.
Aramalarda büyük-küçük harf önemsizdir. Örneğin, 'tıp', 'Tıp' veya 'TIP' biçimindeki yazılışların tümü aynı sonucu verecektir.
Arama alanları tek başına veya birlikte kullanılabilir. Örneğin Yıl 2000 <ile eşit> ve Kategori Panel <içeren> biçiminde bir arama 2000 yılında yayımlanmış Panel kategosindeki tüm yazıları bulacaktır. Alanların bileşik kullanımı için standart ayar 'Tüm alanlarla eşleşenleri bul' biçimindedir. Herhangi bir arama için bu ayarı 'Herhangi bir alanla eşleşenleri bul' olarak değiştirebilirsiniz. Yukardaki örnekte bu seçenek olsaydı, arama sonucunda 2000 yılındaki tüm yazıların yanısıra kategorisi Panel olan tüm yazılar da bulunmuş olacaktı.
Cilt ve Sayı alanlarını diğer alanlarla birlikte kullanırken dikkatli olunmalıdır. Örnegin, Yıl 2000 <ile eşit> ve Cilt 7 biçiminde bir arama, 7. cilt yalnızca 1991-1992 yıllarında yayımlandığı için hatalı olacaktır.
Başlık ve Ad Soyad alanlarında tek bir sözcük kullanılabileceği gibi farklı sözcükler aynı anda kullanılabilir. Örneğin, Başlık tıp eğitim<içeren> biçiminde bir arama, yazı başlığında 'tıp' ve 'eğitim' sözcükleri geçen tüm yazıları bulacaktır.
Ad Soyad alanında yapılan arama sonucunda, yazarın bilinen diğer soyadları ile kayıtlı yazıları da birlikte listelenir. Örneğin, Ad Soyad Özen Aşut<içeren> biçiminde bir arama, Ad Soyad alanında 'Özen Aşut' ve 'Özen Arat' bulunan tüm yazıları listeleyecektir.
Arama alanlarının tümü boşken 'Bul' komutu verilirse tüm kayıtlar listelenecektir. Listenin ekran görünümü, standart olarak 25 kayıtlık bloklar biçiminde ayarlanmıştır. Dilediğiniz zaman, bilgisayarınızın belleği ve iletişim ağı hızınıza bağlı olarak bu ayarı 10, 25, 50 veya 100'lük bloklar biçiminde değiştirebilirsiniz.

LİSTE

Bu bölümde aradığınız ölçütlerde bulunan yazılar listelenir. Liste daima, Yıl(Cilt)-Sayı-SayfaNo'ya göre artan sıralıdır. Listede her kaydın solunda görülen simge, kayıtla ilgili indirebileceğiniz belgelere ilişkin bilgiyi özetler. Bu listeden istediğiniz satıra tıkladığınızda, yazının indirilebilir sürümlerinin bulunduğu 'İNDİR' bölümüne geçebilirsiniz.

İNDİR

Bu bölümde yazının indirilebilir sürümleri yanısıra liste bölümündeki bilgilere ek olarak varsa başlık notu ve yazı yayımlandığında yazar(lar)ının dergimize göndermiş olduğu bilgiler yer almaktadır. Yazı altındaki simge(ler)e tıkladığınizda ilgili sürüm otomatik olarak bilgisayarınıza indirilecektir. Dosya, bilgisayarınızdaki boş alandan daha büyük olabileceğinden, indirmeden önce simgenin hemen yanında yer alan dosya büyüklüğüne dikkat etmelisiniz.

 

 

 

 

SİMGELER


Sitenin çeşitli bölümlerindeki simgeler aşağıdaki anlamlarda kullanılmıştır:


Basılı malzemeden taranarak elde edilen PDF


Basım için özgün olarak hazırlanan PDF


Yazının salt metin sürümü


Son altı sayıya erişilemez